Κοπή Βασιλόπιτας Ρόμβου 2014

Ο ΡΟΜΒΟΣ πραγματοποιήσε Κοπή Βασιλόπιτας για όλους τους μαθητές του!

Στα διδακτήρια Ηλιούπολης Αργυρούπολης και στο νέο διδακτήριο της Γλυφάδας

Σε έντονο κλίμα χαράς, πραγματοποιηθηκε η κοπή της Βασιλόπιτας για το 2014, για όλους τους μαθητές του ΡΟΜΒΟΥ! Στα κατάμεστα από παιδιά, διδακτήρια της Ναυαρίνου, της Φλέμινγκ και της Γλυφάδας, όλοι έψαχναν για το φλουρί που θα τους εξασφάλιζε πρώτον καλοτυχία για όλο το νέο έτος, και δεύτερον το μεγάλο δώρο που προσέφερε ο Εκπαιδευτικός μας Οργανισμός, για τους τρεις νικητές μαθητές του. Ένα tablet τελευταίας τεχνολογίας χρήσιμο εργαλείο, τόσο στη μελέτη, όσο και στην ψυχαγωγία και τη διασκέδαση.

Την αρχή έκανε το διδακτήριο της Γλυφάδας, την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου, που έκοψε την πρώτη του Βασιλόπιτα, σε έντονο κλίμα χαράς και ελπίδας για ένα ευοίονο και καλότυχο μέλλον. Η κοπή πραγματοποιήθηκε από τους δύο εκ των τριών διευθυντών, της Μαθηματικού Ειρήνης Τσαρπαλή, και του Φιλόλογου Μάνου Τρουλάκη. Τα παιδιά έψαχναν με αγωνία το φλουρί ελπίζοντας ότι θα έχουν το ''τυχερό'' κομμάτι.

{gallery}vasilopita14{/gallery}

Η Ηλιούπολη και η Αργυρούπολη ακολούθησαν, στις 12 Φεβρουαρίου, με πρώτο το διδακτήριο της Ναυαρίνου που έκοψε την Βασιλόπιτα του με την γραμματεία και γενικότερα όλο τον πρώτο όροφο να έχει κατακλυστεί από τους ,γεμάτους αγωνία, μαθητές που έψαχναν το πολυπόθητο φλουρί! Την κοπή έκανε ένας από τους αγαπημένους καθηγητές της θεωρητικής κατεύθυνσης, ο οποίος είχε πάρει και το ''κολάι'' στο κόψιμο της Βασιλόπιτας, ο Φιλόλογος Μάνος Τρουλάκης συνοδεία και άλλων αγαπητών από τα παιδιά, καθηγητών. Τα κομμάτια μοιράστηκαν αστραπιαία και όλοι επιδόθηκαν στο ψάξιμο.

Τέλος, η όμορφη αυτή βραδία έκλεισε, με την ανίχνευση του τρίτου φλουριού από τους μαθητές των ''ΡΟΜΒΩΝ'' της Αργυρούπολης, μέσω της γνωστής διαδικασίας. Η τελευταία μας πίτα, κόπηκε στο διδακτήριο της Φλέμινγκ απο τόν πρόεδρο και ιδρυτή του Εκπαιδευτικού Οργανισμού, κο. Ιωάννη Τσαρπαλή, με τα παιδιά να ανυπομονούν να δουν ποιός θα ήταν τελικά ο τυχερός.

Ευχόμαστε από καρδιάς σε όλους τους μαθητές μας και τους γονείς τους, καθώς και στους καθηγητές και λοιπούς συνεργάτες μας μια καλή επικοδομητική χρονιά ! Γιατί η σκληρή δουλειά, η προσπάθεια και η πίστη στους στόχους μας, είναι μερικά από τα ''συστατικά'' για την δική μας ''ΜΕΘΟΔΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ''