Για μαθητές/τριες που θα πάνε στη Γ΄ Τάξη ΕΠΑ.Λ.

17/6/24 - 17/7/24   (4 εβδομάδες Μαθήματα και  14&17/7 και 2/9 Διαγωνίσματα)

Οι μαθητές/τριες που επιλέγουν το ΕΠΑ.Λ. και κατ’ επέκταση να δώσουν Πανελλαδικές εξετάσεις μέσω αυτού, ερχόμενοι στο Ρόμβο, μπορούν να νιώθουν απόλυτα ασφαλείς για την επιλογή τους. Κατέχουμε το σύστημα απόλυτης επιτυχίας με κάλυψη κενών στα δύο βασικά μαθήματα και εντατική προετοιμασία τόσο σε αυτά όσο και στα δύο μαθήματα ειδικότητας. Οι έμπειροι και εξειδικευμένοι καθηγητές καθώς και η εκπαιδευτική διαδικασία που ακολουθείται ειδικά σχεδιασμένη για τις ανάγκες του ΕΠΑ.Λ., μπορούν να εξασφαλίσουν την επιτυχία των μαθητών/τριών στη σχολή της επιθυμίας τους.

ΜΕΡΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ ΔΙΔΑΚΤΙΚΩΝ ΩΡΩΝ  10 ώρες
Μελέτη ή και Διαγώνισμα (καλοκαίρι) 4 ώρες
Γ' Τάξη ΕΠΑ.Λ.
  Θερινή περίοδος (17/6/24 - 17/7/24)
Μαθήματα (4 εβδομάδες Μαθήματα και 14&17/7 και 2/9 Διαγωνίσματα)
Μαθηματικά  4 ώρες
Μάθημα Ειδικότητας Α  2 ώρες
Μάθημα Ειδικότητας Β  1 ώρα
Νεοελληνική Γλώσσα - Λογοτεχνία 3 ώρες

ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:

• Ενισχυμένο πρόγραμμα για την ολοκλήρωση της ύλης νωρίτερα και άρα περισσότερες επαναλήψεις μέχρι τις εξετάσεις.
  • Ειδικό πρόγραμμα έξτρα ωρών για μελέτη και διαγωνίσματα.
  • Δυνατότητα μελέτης σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο του κτηρίου με εξατομικευμένο πρόγραμμα διαβάσματος βασισμένο στις ανάγκες κάθε μαθητή/τριας.
  • Εβδομαδιαία παρακολούθηση πορείας απόδοσης μαθητή/τριας.
  • Κύκλος Κύριων Διαγωνισμάτων με την ολοκλήρωση των θερινών στο πρότυπο των Πανελλαδικών εξετάσεων.
  • Υποστήριξη και συνεχής καθοδήγηση από τους έμπειρους και εξειδικευμένους συνεργάτες μας.
  • Διαρκής ενημέρωση για την εκπαιδευτική επικαιρότητα.
  • Επαγγελματικός Προσανατολισμός και Συμβουλευτική για την επιλογή σχολών και επαγγελμάτων, καθώς και καθοδήγηση για την ορθή συμπλήρωση του Μηχανογραφικού.
  • Συνεχής επικοινωνία με γονείς και προσωπικές ενημερώσεις από τους διδάσκοντες καθηγητές.

Για περισσότερες πληροφορίες και αναλυτική ενημέρωση επικοινωνήστε μαζί μας!