Διαδικτυακή εκδήλωση: ''Σχολές, Σπουδές & Πανελλαδικές'' (4 Απριλίου 2021)

Τα δύο χρόνια της καραντίνας λόγω covid και της τηλεκπαίδευσης μπορεί να ήταν εν μέρει δύσκολα, ωστόσο ήταν μία πρόκληση για εμάς να δουλέψουμε κάτω από διαφορετικές συνθήκες και να προσαρμοστούμε σε νέα δεδομένα, κρατώντας πάντα όμως υψηλό το επίπεδο ποιότητας των παρεχόμενων εκπαιδευτικών υπηρεσιών που προσφέρουμε. Όχι μόνο στο πλαίσιο της εκπαιδευτική διαδικασίας αλλά και στο κομμάτι του Επαγγελματικού προσανατολισμού.

Έχοντας πάντα ως γνώμονα την έγκαιρη και έγκυρη ενημέρωση για όλες τις εκπαιδευτικές αλλαγές και έχοντας διοργανώσει πολλές και επιτυχημένες ημερίδες Επαγγελματικού Προσανατολισμού, ήταν αναμενόμενο ότι αυτή μας την δράση δεν θα την ''σταματούσε'' ο covid. Γι' αυτό, πρωτοπορώντας για μία ακόμη φορά, ήμασταν από τους πρώτους που διοργάνωσαν διαδικτυακή ημερίδα και τους/τις μαθητές/τριες μας και τους γονείς τους, σε συνεργασία με την εταιρεία Συμβούλων Εκπαίδευσης και Σταδιοδρομίας «Employ edu», με προσκεκλημένο ομιλητή τον Δρ. Ταουσάνη Χρήστο, Διδάκτορα ΑΠΘ, σύμβουλο σταδιοδρομίας και συγγραφέα,

Η διαδικτυακή ενημερωτική ημερίδα πραγματοποιήθηε την Κυριακή 4 Απριλίου στις 11 π.μ. με τίτλο: «Σχολές, Σπουδές & Πανελλαδικές» μέσω ειδικής πλατφόρμας του ΖΟΟΜ και η συμμετοχή ήταν εντυπωσιακά μεγάλη.  Σκοπός μας ήταν να πληροφορήσουμε όλους τους ενδιαφερόμενους και τις ενδιαφερόμενες για τις αλλαγές στο εκπαιδευτικό σύστημα, τις Πανελλαδικές, τις σχολές και τις επαγγελματικές προοπτικές. Στο τέλος, όλοι οι διαδικτυακά παρευρισκόμενοι/ες είχαν τη δυνατότητα να θέσουν ερωτήσεις στον Δρ. Ταουσάνη, τις οποίες απάντησε όλες αναλυτικά.

ΑΡΧΕΙΟ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ