Επανάληψη με στόχο την ΕΠΙΤΥΧΙΑ στις εξετάσεις!

Απευθυνόμαστε σε μαθητές/τριες Γ΄ Γυμνασίου και Α΄ Λυκείου που δεν έχουν κάνει οργανωμένη προετοιμασία όλη τη σχολική χρονιά ή δεν είχαν τη δυνατότητα να βοηθηθούν στα βασικά μαθήματα που δυσκολεύονται. Στόχος μας είναι οι μαθητές και μαθήτριες που θα παρακολουθήσουν τα επαναληπτικά προγράμματα που δημιουργήσαμε, να πάνε καλύτερα προετοιμασμένοι στις ενδοσχολικές εξετάσεις, χωρίς άγχος, αλλά με σιγουριά και αυτοπεποίθηση, πετυχαίνοντας έτσι καλύτερες επιδόσεις.

Για να το πετύχουμε αυτό, διαμορφώσαμε στοχευμένα προγράμματα 20 ωρών στα βασικά μαθήματα (για Γ΄ Γυμνασίου και Α΄ Λυκείου αντίστοιχα), εκμεταλλευόμενοι τις διακοπές του Πάσχα

Η υποδομή στα παραπάνω βασικά μαθήματα είναι απαραίτητη τόσο για τη μετάβαση στο Λύκειο όσο και για την πορεία μετά προς τις Πανελλαδικές. Κάνουμε στοχευμένη επανάληψη βάσει ειδικά διαμορφωμένου χρονοπρογραμματισμού για κάθε μάθημα, όπου σε κάθε διδακτικό δίωρο καλύπτουμε συγκεκριμένα βασικά κομμάτια της ύλης

Οι έμπειροι εξειδικευμένοι καθηγητές μας:

• βοηθούν και καθοδηγούν τους μαθητές και τις μαθήτριες στην οργάνωση της μελέτης και της επανάληψής τους

• εστιάζουν και δουλεύουν σε αυτά που είναι σημαντικά για τις εξετάσεις

• δημιουργούν αίσθημα ασφάλειας στους μαθητές και τις μαθήτριες για να πάνε πολύ καλά προετοιμασμένοι/ες και δυνατοί/ες στις εξετάσεις

Σε όλους και όλες που θα συμμετέχουν στα επαναληπτικά προγράμματά μας για τη Γ΄ Γυμνασίου και την Α΄ Λυκείου παρέχουμε ακόμη:

• ΔΩΡΕΑΝ ένταξη στο πρόγραμμα επαναληπτικών μαθημάτων πριν τις ενδοσχολικές εξετάσεις για ΟΛΑ τα μαθήματα (σύμφωνα με το πρόγραμμα του σχολείου σου).

• ΔΩΡΕΑΝ Συμβουλευτική καθοδήγηση & προσανατολισμό σπουδών από τους έμπειρους πιστοποιημένους συνεργάτες μας.

Επικοινωνήστε σήμερα μαζί μας για προσωπικό ραντεβού και ενημέρωση!