ΡΟΜΒΟΣ Party 2014!!!!

ΡΟΜΒΟΣ Party 2014 - Γιορτή Αποφοίτων. Το Σάββατο στις 20 Σεπτεμβρίου και ώρα 8.00 ξεκίνησε ο κόσμος να γεμίζει το μπαλκόνι του ΡΟΜΒΟΥ της Γλυφάδας.

Ο λόγος; το καθιερωμένο πια πάρτι επιτυχόντων όπου κάθε χρόνο είναι καλύτερο από την προηγούμενη. Μαθητές, γονείς, καθηγητές και συνεργάτες του ΡΟΜΒΟΥ μαζευτήκαν για να γιορτάσουν τρεις σημαντικούς λόγους. Πρώτα, τα γενέθλια του φροντιστηρίου της Γλυφάδας, όπου στις 7 Σεπτεμβρίου, έκλεισε έναν χρόνο επιτυχημένης λειτουργίας. Έπειτα, την επιτυχία της περσινής μας Γ’ Λυκείου στις Πανελλαδικές εξετάσεις, όπου όλοι οι μαθητές μας πέτυχαν στις σχολές της επιθυμίας τους,  και μας έκαναν ιδιαίτερα περήφανους. Ενώ τέλος, ο τρίτος και πιο σημαντικός λόγος για να γιορτάσουμε, είναι ότι ο ΡΟΜΒΟΣ,  απέκτησε και νέα μέλη στην οικογένειά του, νέους μαθητές αλλά και συνεργάτες. Μέλη όπου προστέθηκαν στη μεγάλη μας οικογένεια και που μαζί θα πορευτούμε στη νέα χρονιά, έχοντας τα ίδια όνειρα και στόχους και την ίδια όρεξη για πρόοδο και επιτυχία.

{gallery}party14{/gallery}

Στα μισά της βραδιάς έγινε η καθιερωμένη βράβευση των καλύτερων μαθητών της Γ’ Λυκείου, των πρώτων δηλαδή από κάθε κατεύθυνση που ξεχώρισαν βαθμολογικά από όλα τα κτήρια, ενώ τιμήθηκαν και οι μαθητές που κέρδισαν στο διαγωνισμό Έκθεσης που διοργανώνουμε κάθε χρονιά προς τιμήν του αλησμόνητου καθηγητή και συνεργάτη μας, κου. Σπύρου Τσακίρογλου.

Με το τέλος των βραβεύσεων συνεχίστηκε χωρίς σταματημό  η διασκέδαση και ο χορός , με μόνη παρεμβολή, τα πυροτεχνήματα που γέμισαν τον ουρανό. Οι μαθητές ευχαριστήθηκαν πολύ και όλοι μαζί ανανεώσαμε το ραντεβού μας για του χρόνου με την υπόσχεση ότι κάθε χρονιά θα είναι όλο και καλύτερη. Ευχή μας είναι η νέα σχολική χρονιά να είναι γεμάτη, από γνώση, όνειρα και στόχους.